ورود به سیستم

نام کاربر:  
کلمه عبور:

فرم خرید حیوان
  1. نام
  2. حداکثر هزینه(تومان)
  3. نژاد خاصی مد نظر دارید؟
  4. توضیحات
  5. ایمیل(*)
  6. تلفن همراه(*)
  7. آدرس
  8. 17705 کد بالا را در زیر وارد کنید:
  9.  
فرم فروش حیوان
  1. نام صاحب حیوان
  2. نام حیوان
  3. جنسیت
  4. نژاد
  5. سن
  6. وضعیت شناسنامه
  7. وضعیت واکسیناسیون
  8. علت فروش
  9. حداقل قیمت(تومان)
  10. عکس
  11. ایمیل(*)
  12. تلفن همراه(*)
  13. آدرس
  14. توضیحات
  15.  
فرم واگذاری حیوان
  1. نام صاحب حیوان
  2. نام حیوان
  3. جنسیت
  4. نژاد
  5. سن
  6. وضعیت شناسنامه
  7. وضعیت واکسیناسیون
  8. علت واگذاری
  9. مشخصات خانواده ای که می خواهید سگ را واگذار نمایید
  10. عکس
  11. ایمیل(*)
  12. تلفن همراه(*)
  13. آدرس
  14. توضیحات
  15.  
فرم همسریابی حیوان
  1. نام صاحب حیوان
  2. نام حیوان
  3. جنسیت
  4. نژاد
  5. سن
  6. چه مشخصات خاصی برای همسر سگ خود می خواهید؟
  7. عکس
  8. ایمیل(*)
  9. تلفن همراه(*)
  10. آدرس
  11. توضیحات
  12.  
فرم پزشکی
  1. نام
  2. نام خانوادگی
  3. جنسیت
  4. نژاد
  5. سن
  6. وضعیت واکسیناسیون
  7. علایم بیماری
  8. ایمیل(*)
  9. تلفن همراه(*)
  10. توضیحات
  11.  
فرم آموزش
  1. نام
  2. جنسیت
  3. نژاد
  4. سن
  5. نوع تربیت
  6. ایمیل(*)
  7. تلفن همراه(*)
  8. توضیحات
  9. طراحی و پیاده سازی توسط تیم برنامه نویسی جنود  
از یک پلنگ ایرانی در پارک ملی سالوک اسفراین تصویربرداری شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: حمید فخرانی رئیس اداره حفاظت محیط زیست اسفراین گفت: اوائل هفته جاری یکی از همیاران محیط زیست به همراه دو نفر از محیط بانان پارک ملی سالوک در حین گشت زنی در ارتفاعات یک پلنگ ایرانی را مشاهده نموده و موفق به تصویربرداری از آن شدند.


کشف ۵ لاک پشت منقار عقابی و یک مار پیتون در تهران

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران از کشف و ضبط ۵ عدد لاک پشت منقار عقابی و یک عدد مار پیتون با تلاش مأموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، اسماعیل میرانزاده فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار داشت: صبح امروز به دنبال گزارش مردمی واصله مبنی بر نگهداری، فروش و عرضه غیر مجاز جانوران وحشی در مغازه‌ای در سطح شهر تهران مأموران بلافاصله به محل اعزام شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران افزود: مأموران هنگام بازرسی از محل موفق به کشف و ضبط ۵ عدد لاک پشت منقار عقابی که از گونه‌های حمایت شده است و یک حلقه مار پیتون شدند و این حیوانات را به اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران منتقل کردند.

میرانزاده با بیان اینکه اقدام این فرد با استناد به قوانین و مقررات ملاک عمل تخلف محسوب می شود اظهار داشت: این متخلف پس از تکمیل پرونده تخلف به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

میرانزاده خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده‌ چنین مواردی، محیط زیست استان تهران را با شماره تلفن‌های ۷۷۳۵۹۵۶۴ و ۷۷۳۵۵۷۸۱ الی ۴ در جریان بگذارند.

مراکز نگهداری حیات وحش استان بطور مستمر نظارت می شود

رئیس اداره محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران از بازدید مرکز نگهداری پارک ساعی در راستای نظارت بر ساماندهی مراکز نگهداری حیات وحش استان خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران امیرعباس احمدی با اعلام این خبر گفت: با توجه به تفاهم نامه منعقده بین اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران و سازمان دامپزشکی و پیرو اهداف مشترک از جمله نظارت بر ساماندهی مراکز نگهداری حیات وحش و کنترل بیماریهای مشترک حیوانات اهلی و وحشی،طی چند روز گذشته کارشناسان این اداره به همراه کارشناس اداره کل دامپزشکی استان از مرکز نگهداری حیات وحش پارک ساعی بازدید نموده اند.

وی با بیان اینکه این مرکز از شرایط مطلوبی به لحاظ نگهداری از گونه های جانوری برخوردار نبوده گفت: این مرکز  فاقد مجوز زیست محیطی می باشد، و بر این اساس مکاتباتی با شهرداری منطقه ۶ تهران  صورت گرفت تا ضمن ارسال مدارک و مستندات و طرح توجیهی فنی جهت اخذ مجوز زیست محیطی نسبت به اصلاح و رفع مشکلات مشاهده شده اقدام نمایند.

احمدی با اشاره به اینکه در سطح استان تهران مجموعا ۱۴ مرکز نگهداری حیوانات فعالیت دارند تصریح کرد: از این میان ۷ مرکز از جمله باغ وحش ارم، موزه طبیعت و حیات وحش داراباد و باغ پرندگان لویزان از مراکز مطلوب و مجاز بوده و سایر مراکز در حال پیگیریهای لازم جهت اخذ مجوز می باشند.

رئیس اداره محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار داشت: همچنین این اداره کل طی آخرین اقدامات خود به تمامی مراکز غیر مجاز اخطاریه صادر و موارد لازم جهت اخذ مجوز زیست محیطی را ابلاغ نموده و خوشبختانه نیمی از مراکز غیر مجاز در این خصوص به منظور اخذ مجوز زیست محیطی با ارائه اسناد و مدارک به این اداره کل مراجعه داشته اند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: از آنجاییکه مراکز نگهداری حیات وحش به لحاظ تنویر افکار عمومی و اشاعه فرهنگ زیست محیطی حائز اهمیت می باشند می بایست به صورت مجاز و در چهارچوب ضوابط و مقررات زیست محیطی فعالیت نموده تا بتوان در راستای پیشبرد اهداف زیست محیطی از این مراکز استفاده نمود.

نجات پرندگان دراستان کرمانشاه

دیده بان حقوق حیوانات: طی یک ماه گذشته تعداد ۱۲ عدد کبک ، ۳۰ عدد سهره طلایی و یک عدد سارگپه از تعدادی از متخلفین کشف وپس از طی مراحل قانونی توسط مامورین یگان حفاظت در دامان طبیعت رها سازی شدند.
به گزارش  روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه ،فلاحتی رئیس اداره محیط زیست شهرستان روانسر با اعلام این خبر گفت : تعداد چهار قطعه کبک که توسط دوستداران محیط زیست در پی همایش کم نظیر فعالان محیط زیست به این اداره تحویل گردیده بود نیز، با حضور جمعی از مسئولین ادارات شهرستان در دامان طبیعت رها شدند.

وی افزود: سهره طلایی به دلیل برخورداری از رنگ آمیزی بسیار زیبا، آواز خوش و زیبایی پرها غالباً توسط شکارچیان زنده گیری و به عنوان پرنده زینتی در قفس نگهداری می شود.

فلاحتی گفت:به موجب اصل پنجاهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، حفاظت از محیط زیست وظیفه عمومی تلقی میشود، بنابراین همه آحاد ملت درقبال طبیعت ، تنوع زیستی و حیات وحش مسئولیم.

بیایید دربرابر قانون شکنان و طبیعت ستیزان بی تفاوت نباشیم، بیایید با طبیعت و زیستمندان آن مهربان باشیم.

بیایید اسلحه شکاری(تفنگ و دام) را کنار بگذاریم و با دوربین عکاسی لحظات خوب و به یاد ماندنی طبیعت را جاودانه کنیم.

کشف کوچک‌ترین زنبور جهان

 

یک دانشمند انگلیسی موفق به کشف گونه جدیدی از زنبور شده است که کم‌تر از یک میلی‌متر طول دارد.

به گزارش ایرنا، دکتر اندرو پولازک (Andrew Polaszek) متخصص حشره در موزه تاریخ طبیعی لندن این زنبور را در درون یک مگس سفید بر روی یک درخت افرا در زمین بازی مدرسه پسرش در کنت واقع در انگلیس کشف کرد.

وی گفت: زمانی که من در زمین بازی مدرسه پسرم بودم متوجه شدم که برخی از مگس‌های سفید متفاوت از دیگران هستند بنابر این آنها را به آزمایشگاه بردم و تحت آزمایش قرار دادم.

این دانشمند خاطر نشان کرد: زمانی که در آزمایشات این زنبور را در داخل آن مشاهده کردم متوجه علت اختلاف این مگس‌های سفید با سایر مگس‌هایی که قبلا دیده بودم شدم.

دکتر پولازک 54 ساله این کشف را پنج سال پیش در مدرسه ابتدایی پسرش در کنت واقع در انگلیس کشف کرد.

اما آزمایش‌های دقیق برای رده‌بندی این زنبور در یک گونه جدید به نام Encarsia harrisoni به تازگی به اتمام رسیده است.

این زنبور یک انگل است به این معنی که در بدن دیگر حشرات تخم می‌گذارد.

آرمایش‌های اولیه بر روی دی.ان.ای این زنبور نشان داد که این حشره در هیچ کجای زمین شناخته شده نیست اما با این حال تحقیقات و آزمایشات دقیق‌تری در این زمینه باید انجام شود.

12345678